Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cichecki: Cyfryzacja Polskiego Radia znaczącą zmianą jakościową

0
Podziel się:

Polskie Radio - Cichecki - cyfryzacja

Cyfryzacja radia to znacząca zmiana jakościowa. Jak mówi wiceprezes zarządu Polskiego Radia Henryk Cichecki, rozpoczęty miesiąc temu proces jest istotnym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii.
Sygnał cyfrowy radia mogą odbierać mieszkańcy dwóch aglomeracji: katowickiej i warszawskiej. Henryk Cichecki podkreślił w Polskim Radiu 24, że najpóźniej od sierpnia 2014 roku cyfryzacja obejmie kolejne duże miasta - Kraków, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Poznań i Kielce. Rok później zasięg cyfrowego radia będzie jeszcze większy. Do końca 2015 roku cyfrowym nadawaniem obejmiemy wszystkie wielkie aglomeracje, w których funkcjonują regionalne rozgłośnie radia publicznego. Będzie to około 56 procent populacji i około 35 procent terytorium - powiedział wiceprezes zarządu Polskiego Radia.
W ocenie Henryka Cicheckiego, cyfryzacja rozszerzy także ofertę programową Polskiego Radia. Zamiast 5 będzie 10 programów ogólnopolskich w dużo lepszej jakości i na całym terytorium kraju.
Cały obszar Polski. ma znaleźć się w zasięgu sygnału cyfrowego do końca 2020 roku.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.