Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co dalej z NATO?

0
Podziel się:

NATO-perspektywy-dyskusja

Zbrojenia są konieczne po to, żeby zapobiegać wojnie - uważa profesor Adam Daniel Rotfeld. Były minister spraw zagranicznych wyraził taką opinię podczas debaty o przyszłości NATO po 2014 roku.
Zdaniem Rotfelda, także nakłady na polskie wojsko nie powinny być zmniejszanie - to dla naszego bezpieczeństwa wyjaśnia profesor. Jego zdaniem, państwo słabe, które nie jest w stanie obronić się samo, nie może liczyć na to, że jakiś sojusz zapewni mu skuteczną obronę. Profesor Rotfeld jednocześnie zwraca uwagę, że zmienia się zarówno charakter pola walki jak i narzędzie prowadzenia wojny.
Na wyposażenie współczesnej armii weszły nowe typy broni - w ciągu ostatnich lat możemy obserwować jak na szeroką skalę używane są drony dodał Rotfeld.
Z kolei Michał Polakow z departamentu polityki bezpieczeństwa MSZ zauważa, że największym wrogiem NATO w tej chwili jest kryzys finansowy. Jak wyjaśnia Polakow, kryzys wpływa na bierzące decyzje sojuszników i to kryzys pokazuje, że istnieją granice solidarności.
Debata Jakie NATO po 2014 roku? została zorganizowana przez Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie. Przewodniczącym SEA jest Marek Goliszewski.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)