Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cosa nostra dotarła do Warszawy

0
Podziel się:

W Warszawie pojawił się przedstawiciel jednej z najgroźniejszych grup przestępczych na świecie, Cosa nostry.

Mężczyzna jest podejrzewany o milionowe oszustwa i handel kradzionymi samochodami. Na jego trop funkcjonariusze wpadli przypadkiem. Oficjalnie policjanci nie chcą zdradzać żadnych szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa. Prokuratura także milczy.

"Życie Warszawy" pisze, że na trop groźnego przestępcy policjanci wpadli kilka tygodni temu. Rozbili szajkę, która legalizowała w Polsce luksusowe samochody kradzione między innymi we Włoszech. Auta były rejestrowane w kraju na podstawie podrobionych dokumentów. Następnie sprzedawano je po atrakcyjnych cenach.

Dziennik informuje, że do tej pory udało się zatrzymać czterech warszawiaków zamieszanych w przestępczy proceder. Jednak podczas dalszego śledztwa okazało się, że handel kradzionymi samochodami to tylko część działalności szajki.

| COSA NOSTRA |
| --- |
| Amerykańska organizacja przestępcza o strukturze nawiązującej do sycylijskiej mafii. Założyli ją włoscy emigranci z różnych miast USA. Przestępcza sieć składa się z kilkudziesięciu rodzin, którymi zarządza szef zwany _ capo di tutti capi. _Jest to jedna z najpotężniejszych organizacji przestępczych na świecie. Kontroluje m.in. nielegalny handel i międzynarodowy obrót narkotykami. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)