Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cukrzyca to coraz większy problem

0
Podziel się
bEserYlh

Zdrowie - cukrzyca - Światowy Dzień

Mamy trzy miliony chorych na cukrzycę i koszty leczenia idące w miliardy złotych. Jutro przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.
Cukrzyca to choroba cywilizacyjna wynikająca z tego, że dużo jemy a za mało mamy wysiłku - mówi profesor Krzysztof Strojek, krajowy konsultant w dziedzinie diabetologii. O cukrzycy typu drugiego, której jest najwięcej decydują, tak zwane czynniki środowiskowe, a przede wszystkim sposób odżywiania. Niestety wszystkie społeczeństwa krajów rozwiniętych mają złe nawyki żywieniowe, tendencje do jedzenia ponad miarą, stąd coraz więcej jest osób otyłych, u których rozwija się cukrzyca.
Aktor Dariusz Gnatowski zaczął dbać o dietę i ruch dopiero, gdy dowiedział się o chorobie. Mówi, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a z nią jest trudno walczyć. Natomiast w sytuacji, gdy przychodzi przewlekła choroba, taka jak cukrzyca, trzeba stosować dietę, uprawiać sport i poddać się procedurom lekarskim.
Cukrzyca to podstępna choroba, rozwija się przez wiele lat nie dając żadnych objawów. Natomiast w tym czasie niszczy nerki, naczynia, oczy. Koszty cukrzycy to również leczenie tych powikłań.

IAR

bEserYlK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)