Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cyfryzacja Radia Publicznego to wzbogacenie jego oferty

0
Podziel się:

Cyfryzacja radia publicznego to wzbogacenie jego oferty - zapowiada prezes Andrzej Siezieniewski. Dziś w południe Polskie Radio rozpoczyna nadawanie w systemie cyfrowym. Prezes Zarządu zastrzegł w radiowej Jedynce, że na początku sygnał będzie dostępny w Warszawie i Katowicach, a także w rejonie tych miast. Z czasem jednak ma objąć całą Polskę.
Prezes Siezieniewski wyjaśnia, że na tak zwanym multipleksie - czyli zakresie częstotliwości przeznaczonym dla radia publicznego - znajdzie się 12 programów. 2 z nich będą przeznaczone dla rozgłośni regionalnych. Będą się ukazywały tylko w regionach, w których będą przygotowywane. 10 pozostałych częstotliwości zostanie zagospodarowanych przez Polskie Radio z siedzibą w Warszawie.
Pięć będzie przeznaczonych dla programów, które dziś znajdują się w eterze. Pięć dodatkowych - to będzie radio informacyjne PR 24, oferta muzyczna - czyli kanał muzyki rozrywkowej, Radio Retro dla słuchaczy w podeszłym wieku, a także kanał dla dzieci i rodziców. Przewidziane jest również otwarcie pasma popularno - naukowego - poświęconego zarówno najnowszym osiągnięciom, jak i jej historii i popularyzacji wiedzy.
Gość radiowej Jedynki podkreśla, że przeprowadzana cyfryzacja pozwoli po pierwsze zwiększyć dostępność wszystkich pogramów, a po drugie - skuteczniej docierać do ludzi z taką ofertą, jakiej oczekują i jaka jest im potrzebna.
Prezes Zarządu Polskiego Radia zwraca uwagę, że cyfryzacja obejmuje na razie tylko radiofonię publiczną. Zapewnia, że choć ma ona charakter rewolucji - na pewno nie skomplikuje życia słuchaczom. Dotychczasowy sygnał analogowy będzie emitowany jeszcze bardzo długo i wszyscy będą mieli dość czasu, by zaopatrzyć się w cyfrowe odbiorniki, niezbędne do odbioru w nowym systemie.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)