Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CZD Tomek obudził się

0
Podziel się

6-letni Tomek, który ponad tydzień temu przeszedł przeszczep wątroby, odzyskał świadomość. Rzecznik Centrum Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński powiedział IAR, że Tomek oddycha samodzielnie i rozmawia z personelem placówki. Wiele wskazuje na to, że chłopiec ma nieuszkodzony mózg, czego obawiali się lekarze.

bEjaBKnF

Prawie trzy tygodnie temu sześciolatek zatruł się grzybami. W ostatniej chwili, w dziewiątej dobie po zatruciu znalazł się dawca wątroby i lekarze z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka dokonali przeszczepu. Wczoraj po raz kolejny chłopiec był operowany. Lekarze musieli przeprowadzić operację zamknięcia powłok brzusznych. Do dziś Tomek nie oddychał samodzielnie, ale wątroba pracowała prawidłowo. Lekarze dążą teraz do uniknięcia zakażeń u Tomka. Po ciężkiej operacji jego osłabiony organizm może być bowiem zaatakowany przez bakterie.
Przy chłopcu cały czas czuwa matka. Zgodnie z jej wolą media nie mają prawa z nią rozmawiać, ani znać jej personaliów.
Lekarze podkreślają , że co roku zdarza się kilkaset zatruć grzybami. Apelują, aby nie podawać grzybów dzieciom. Nie są one bowiem odpowiednim pokarmem dla dziecka, którego wątroba jest niedojrzała i nie radzi sobie z neutralizacją toksyn.

bEjaBKoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)