Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czy Franciszek mianuje pierwszą kobietę kardynałem?

0
Podziel się
bErRbpDV

s Czy Franciszek mianuje pierwszą kobietę kardynałem?

Po prasie amerykańskiej, wypowiedziach jezuitów i blogu nowojorskiego kardynała, dziś brytyjska prasa przepowiada mianowanie przez papieża Franciszka kardynała-kobiety. Gazeta niedzielna "The Sunday Times" w gronie faworytek do tej godności wymienia 49-letnią Lindę Hogan - profesor teologii z uniwersytetu Trinity College w Dublinie, znaną jako feministka.
Drugą możliwą kandydatką jest, według "Sunday Timesa", była prezydent Republiki Irlandzkiej Mary McAleese, wykładająca prawo również w tym samym Trinity College, a w przeszłości studentka prawa kanonicznego w Watykanie.
Były brazylijski ksiądz Juan Arias mówi, że znajomy papieża Franciszka - również jezuita - powiedział mu: "Ten papież nie zawahałby się przed nominacją kobiety na kardynała. A nawet bawiłoby go dopuszczenie po raz pierwszy kobiety do wyboru następnego papieża.
"Sunday Times" cytuje również kardynała Michaela Nolana, który napisał na swoim blogu" "Słyszałem z więcej niż jednego źródła, że kiedyś ktoś powiedział błogosławionemu Janowi Pawłowi II - Powinieneś uczynić kardynałem Matkę Teresę z Kalkuty. A papież odparł - Prosiłem ją, ale ona nie chce."
"The Sunday Times" wyjaśnia swoim niekatolickim czytelnikom, że nigdy dotąd nie było kobiety kardynała, ale papieże są władni wynieść do tej godności, kogo chcą. Jedyną przeszkodą jest zapis prawa kanonicznego dopiero z 1917 roku, że papież może mianować tylko księży.

Informacyjna Agencja Radiowa

bErRbpEy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)