Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Demonstracje w Kopenhadze

0
Podziel się
bEgJtXDV

W Kopenhadze policja zatrzymała około stu osób protestujących przed centrum konferencyjnym, w którym odbywa się szczyt klimatyczny. Manifestujący próbowali przedrzeć się przez kordon policji ochraniającej Bella Center. Według świadków funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, by rozpędzić tłum.
Konferencja ONZ weszła w decydującą fazę. Do stolicy Danii przyjeżdżają światowi przywódcy, którzy do piątku będą rozmawiać o ewentualnym porozumieniu klimatycznym. W tym samym czasie aktywiści z całego świata organizują manifestacje za i przeciw konferencji.
Już o świcie kilkuset młodych ludzi zebrało się na manifestacji w centrum Kopenhagi. Byli wśród nich głównie ekolodzy, którym nie podoba się, że rozmowy o porozumieniu klimatycznym nie posuwają się naprzód.
Ze względu na planowane przez różne grupy aktywistów protesty w okolicach Bella Center wzmocniono ochronę.
Większe niż dotąd środki bezpieczeństwa wprowadzono także w pozostałych częściach miasta, w związku z tym, że już jutro w Kopenhadze będzie gościć 115 przywódców z całego świata. Część ulic jest pozamykana, a utrudnienia czekają nawet na lotnisku.

bEgJtXEy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)