Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do Osetii Południowej prawie nie dociera pomoc humanitarna

0
Podziel się:

Transporty międzynarodowe wjeżdżające od strony Gruzji są zatrzymywane na granicy w strefie buforowej. Osetyjczycy mogą jedynie liczyć na wsparcie ze strony Rosji i niektórych państw Wspólnoty Niepodległych Państw.

Do Osetii Południowej próbowały wjechać samochody z pomocą humanitarną od gruzińskiej Caritas, ale zostały zatrzymane przez żołnierzy osetyjskich i Rosjan. Dyrektor Caritas Gruzja - ksiądz Witold Szulczyński - powiedział Polskiemu Radiu, że Caritas Rosji z siedzibą we Władykaukazie otrzymał pieniądze od europejskich oddziałów tej organizacji, ale nie wiadomo, czy dotarły one do wsi położonych w rejonie konfliktu zbrojnego. Zdaniem polskiego duchownego jak najszybciej powinna zostać otwarta granica Gruzji z Osetią Południową. Jak podkreślił ksiądz Szulczyński, jeśli Osetyjczycy nie będą mogli sprzedać swoich towarów Gruzinom, to czeka ich klęska.

Mieszkańcy gruzińskich wsi, położonych w strefie buforowej, potwierdzili Polskiemu Radiu, że od wielu tygodni ich sąsiedzi mieszkający po drugiej stronie granicy domagają się jej otwarcia, ale nie godzą się na to rosyjscy żołnierze.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)