Notowania

koniec
10.07.2009 11:10

Dobiega końca szczyt G8 w L'Aquili we Włoszech

W programie ostatniego dnia spotkania figurują kwestie pomocy krajom Afryki, dotkniętym niezawinionym kryzysem gospodarczym, a także manifestacja antyglobalistów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obserwatorzy mówią o afrykańskim dniu na szczycie w L'Aquili. Przywódcy siedmiu najbogatszych krajów świata oraz Rosji rozmawiać będą z przedstawicielami Czarnego Kontynentu o tym, jak pomóc mu przezwyciężyć następstwa kryzysu, który zaczął się na Wall Street. Ogłoszony ma zostać program gwarantujący bezpieczeństwo żywnościowe w Trzecim Świecie. O 12.30 uczestnicy szczytu spotkają się z rodzinami ofiar trzęsienia ziemi z 6 kwietnia, w którym zginęło 308 osób. Po konferencji prasowej podsumowującej szczyt G8 biorący w nim udział szefowie państw i rządów spotkają się indywidualnie z prasą.

Wprost z L'Aquili prezydent Barack Obama odleci do Watykanu na spotkanie z Benedyktem XVI. Nie będzie go więc już w koszarach gwardii finansowej, gdy zbliży się do nich pochód antyglobalistów. Obiecali oni, że ich manifestacja będzie miała pokojowy charakter.

Tagi: koniec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz