Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dochnal przed warszawskim sądem!

0
Podziel się
bErZcRvp

Dochnal - sąd - Warszawa

Prokuratorzy zarzucają mu przywłaszczenie 20 milionów dolarów i pranie brudnych pieniędzy. W warszawskim sądzie ruszyła rozprawa Marka Dochnala. Znany niegdyś lobbysta stawił się w sądzie.
Przed rozprawą mówił dziennikarzom, że nie zamierza składać wyjasnień. Twierdzi, że nie ma się do czego przyznawać, bo prokurator umieścił w akcie oskarżenia "absurdy" a "złe przygotowanie prowadzi do porażki. Dodał, że nie ma dowodów na jego winę a całej sprawie on sam jest pokrzywdzonym.
W procesie zostały połączone dwie sprawy. Pierwsza dotyczy przestępstw natury czysto podatkowej. Druga prowizji za doradztwo przy prywatyzacji Polskich Hut Stali i Huty Częstochowa. Zgromadzenie dowodów w tej sprawie trwało 10 lat.
Prokuratura zarzuca Dochnalowi, że aby uniknąć 35-cio procentowego opodatkowania pieniędzy, za doradztwo przy prywatyzacji polskich firm zamiast na konto należącej do niego firmy wpłacił walutę na swój prywatny rachunek w szwajcarskim banku. Według śledczych pomógł w tym, dobrze znany prokuratorom szwajcarski bankier Peter V., ale ani on ani Marek Dochnal winy się nie przyznają. Prokuratorzy nie mają jednak wątpliwości, że materiał dowodowy nad którym prokuratorzy pracowali latami znajdzie odzwierciedlenie w wyroku. Ich zdaniem dowody są niepodważalne dzięki współpracy prawnej ze Szwajcarią.
W sumie śledczy zbadali zbadali tysiące kont majątków i przepływów finansowych. Markowi Dochnalowi grozi do 10 lat więzienia.

IAR

bErZcRvS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)