Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dom polski
13.05.2007 11:42

Dom Polski w Petersburgu otwarty

Żony prezydentów Polski i Rosji - Maria Kaczyńska i Ludmiła Putin - otworzyły Dom Polski w Sankt Petersburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ludmiła Putin powiedziała, że otwarcie tej placówki jest ważnym krokiem w rozwoju przyjaźni polsko-rosyjskiej. Podkreśliła, że nowa placówka będzie w Rosji wyspą polskości, która ułatwi Rosjanom poznawanie polskiej kultury. Wyraziła przekonanie, że Rosjanie, którzy wysoko cenią własną kulturę, będą umieli szanować również kulturę innego narodu.
Maria Kaczyńska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia Domu Polskiego. Żona polskiego prezydenta powiedziała, że jest w Sankt Petersburgu po raz pierwszy. Dodała, że jest to dla niej duże przeżycie, bo właśnie w tym mieście urodziła się jej matka.
Gospodarzami Domu będą petersburskie organizacje społeczne Polaków. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Polonia" podkreślił, że chociaż placówka ma służyć głównie Polakom mieszkającym w Petersburgu i sąsiednich miastach, to będzie otwarta dla każdego. Dom Polski ma, między innymi, zorganizować konkurs w petersburskich szkołach na temat historii Polski i konkurs polskiej poezji. Są też plany otwarcia w Domu Polskim w Peteresburgu polskiej biblioteki i rosyjskiego kina, gdzie będą wyświetlane polskie filmy, cieszące się w Rosji wielkim zainteresowaniem.

Tagi: dom polski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz