Notowania

związki zawodowe
24.06.2010 07:35

Doradcy premiera chcą wyrzucić związkowców

Rada, której szefuje Jan Krzysztof Bielecki proponuje kolejne zmiany w państwowych spółkach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Rządowi eksperci chcą, by przedstawiciele załogi nie mogli zasiadać w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Domaga się tego Rada Gospodarcza kierowana przez Jana Krzysztofa Bieleckiego.

Obecnie we władzach firm z decydującym głosem Skarbu Państwa mają prawo zasiadać przedstawiciele załogi. Zazwyczaj są to związkowcy.

W radzie nadzorczej KGHM jest ich trzech. _ - Mają opinię hamulcowych, nie znają się na ekonomii, są nieprzemakalni na argumenty _ - mówi osoba znający kulisy zarządzania tą firmą.

Odsunięcie związkowców od udziału w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa wymaga zmiany w ustawie o komercjalizacji przedsiębiorstw, a także w statutach spółek. Nad odpowiednimi rozwiązaniami prawnymi trwają prace w resorcie skarbu. Według informacji _ Dziennika Gazety Prawnej _ nowe przepisy miałyby wejść w życie najpóźniej od nowego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ile kosztują związki zawodowe: 9,2 mln zł albo 29 zł ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile;kosztuja;zwiazki;zawodowe;9;2;mln;zl;albo;29;zl,80,0,589136.html )
Tagi: związki zawodowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz