Notowania

wiadomości
21.01.2013 13:54

Dreamlinery - wspólne śledztwo USA i Japonii

Podziel się
Dodaj komentarz

Dreamliner-dochodzenie-USA-Japonia-Boeing 787

Władze Japonii i USA rozpoczęły wspólne dochodzenie w sprawie wadliwych akumulatorów w Dreamlinerach produkowanych przez firmę Boeing. Po niedawnych awariach wszystkie maszyny tego typu na świecie uziemiono.
Japońska Rada Bezpieczeństwa Transportu sugerowała kilka dni temu, że winne było niewłaściwe ładowanie litowo-jonowych akumulatorów. Za duża ilość dostarczanej energii elektrycznej miała prowadzić do ich przegrzewania i wycieku łatwopalnych substancji. To miało być przyczyną awarii i uziemienia Dreamlinerów.
Teraz jednak Federalna Administracja Lotnictwa USA sugeruje, że przeładowanie akumulatorów, to nie jedyna przyczyna usterek, bo badanie jednej z czarnych skrzynek wykazało, że stosowane napięcie podczas ładowania było właściwe.
Dlatego amerykańscy i japońscy eksperci rozpoczynają wspólne śledztwo. Ma ono dotyczyć japońskiej firmy GS Yuasa, która produkuje akumulatory do Dreamlinerów. Sprawdzone będą też urządzenia do ich ładowania wytwarzane przez brytyjsko-amerykańską firmę Securaplane Technologies w USA

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz