Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drobni złodzieje mogą wyjść na wolność:

0
Podziel się
bEpCzQut

Skazani-nowelizacja- Kodeks Karny

Skazani za drobne kradzieże i jazdę po pijanemu na rowerze już dziś mogą wyjść na wolność. W życie wchodzi nowelizacja Kodeksu Karnego, która zmieni kwalifikację takich czynów.
Rowerzyści jeżdżący pod wpływem alkoholu nie będą odpowiadać za swój czyn jak za przestępstwo, ale jak za wykroczenie. W przypadku drobnych kradzieży do tej pory czyny te traktowano jako wykroczenia, gdy wartość szkody wynosiła do 250 złotych. Po zmianie- od dziś-
kwotą graniczną będzie 400 zł, a od nowego roku- 420 złotych.
O tym , kto będzie mógł ostatecznie pożegnać się z więziennymi kratami zdecyduje sąd.
"Każdy przypadek musi być dokładnie przeanalizowany"- wyjaśnia sędzia penitencjarny z Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Paweł Gnutek. Może się zdarzyć, że osoba, która jechała pijana na rowerze, nie wyjdzie na wolność, ponieważ popełniła też inne przestępstwo.
W nowosądeckim Zakładzie Karnym na decyzję czeka ponad 50 skazanych. "Podstawą do zwolnienia będzie nakaz sądowy"- mówi kapitan Łukasz Chruślicki, oficer prasowy tej placówki. . .
Jak szacuje Ministerstwo Sprawiedliwości, na wolność może wyjść nawet 7 tysięcy osób, które odsiadują wyroki za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu.

IAR

bEpCzQuW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)