Drugi medal polskich pływaków

0

Polska ma dwa medale pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Dzisiaj srebro na 200 metrów stylem motylkowym zdobył Paweł Korzeniowski. Dwa dni temu także srebrny medal na 200 metrów stylem grzebietowym wywalczył Radosław Kawęcki.
W finale na 200 metrów motylkiem Paweł Korzeniowski uzyskał wynik 1.50,13, co jest rekordem Polski. Polak przegrał tylko z Rosjaninem Nikołajem Skworcowem, który ustanowił rekord Europy czasem 1.49,46.
Spośród innych dzisiaj startujących Polaków najlepiej wypadła Aleksandra Urbańczyk, która na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła czwarte miejsce. Złoty medal wywalczyła Chorwatka Sanja Jovanovic, która wynikiem 25,70 ustanowiła rekord świata.
Aleksandra Urbańczyk na tym dystansie ustanowiła rekord Polski, ale zrobiła to w eliminacjach sztafety 4 x 50 metrów stylem zmiennym. Jej rekordowy wynik to 26,69. W finale sztafety nasza pływaczka wraz z Agatą Korc, Karoliną Szczepaniak i Katarzyną Wilk zajęła szóste miejsce, a wynik sztafety 1.47,13 to także rekord Polski.
Aleksandra Urbańczyk płynęła także w finale wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym. Polka zajęła 10. miejsce,
W finale na 1500 metrów stylem dowolnym popłynął Mateusz Sawrymowicz. Polak nie dokonał jednak niczego wielkiego, zajmując dopiero 12. miejsce. Natomiast Maciej Hreniak był 16. Złoty medal zdobył Niemiec Jan Wolfgarten.
Z dobrej strony pokazał się także Radosław Kawęcki, który awansował z trzecim czasem do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. W półfinale Rosjanin Arkadij Wiatczanin wynikiem 49,17 ustanowił rekord świata, a Kawęcki rezultatem 49,69 ustanowił rekord Polski.
W półfinale wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym odpadł Adam Plutecki. Na tym dystansie Włoch Alessandro Terrin wynikiem 26,14 ustanowił rekord Europy. Natomiast w półfinale na 100 metrów stylem zmiennym odpadł Jakub Jasiński, a Słoweniec Peter Mankoc wynikiem 50,76 ustanowił rekord świata.
Kolejny rekord świata w półfinale na 100 metrów stylem motylkowym ustanowiła Francuzka Diane Bui Duyet, która przepłynęła ten dystans w czasie 55,05. Rekord świata ustanowiła także sztafeta Holenderek 4 x 50 metrów stylem zmiennym, które uzyskały wynik 1.42,69.