Notowania

dzień
24.01.2010 12:32

Dzień Córek w Indiach

Podziel się
Dodaj komentarz
 W Indiach obchodzony jest Dzień Córek, które ciągle jeszcze są uważane w tym kraju za mniej pożądane dziecko. Z tej okazji w indyjskich dziennikach pojawiły się dziś ogłoszenia o treści: "Bez dziewcząt nie ma przyszłości".
 Władze indyjskie od kilku lat alarmują, iż w kraju spada liczba kobiet, a wielu indyjskich mężczyzn już wkrótce będzie miało kłopoty ze znalezieniem sobie żony. Wynika to z przekonania Hindusów, iż bardziej pożądanym potomkiem jest syn. Przekonanie to jest motywowane także ekonomicznie. Wydanie córki za mąż oznacza przygotowanie posagu, którego wartość sięga tysięcy rupii.
 Dlatego też powszechną praktyką stały się w Indiach badania, określające płeć dziecka. W przypadku stwierdzenia, iż urodzić się ma dziewczynka, rodzice bardzo często decydują się na aborcję. By temu zapobiec i nie doprowadzić do dalszej dysproporcji pomiędzy liczbą rodzących się dziewcząt i chłopców, władze indyjskie prowadzą kampanię na rzecz równego traktowania nienarodzonego potomstwa.
  Ogłoszenia indyjskiego ministerstwa do spraw kobiet i dzieci informujące o Dniu Córek wywołały jednak całkiem niespodziewaną burzę. Na jednym z nich umieszczono między innymi zdjęcie byłego szefa pakistańskich sił lotniczych jako szczęśliwego ojca dziewczynki.
Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz