Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
16.06.2007 05:28

"Dziennik" - Wywiad z Jose Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej w wywiadzie dla "Dziennika" apeluje do Polski o więcej solidarności. Jose Barroso dodaje też, że szanuje nasz kraj za to, iż wyraża swoje obawy w sprawach, które chce poddać dyskusji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wypowiadając się na temat, proponowanego przez Polskę system pierwiastkowego głosowania, Barroso przypomina, że sposób ważenia głosów to część kompromisu, na który zgodziły się wszystkie kraje członkowskie. Podkreśla, że w sprawie zasady podwójnej większości zgoda była jednoznaczna. Dlatego też szef Komisji Europejskiej wyraża wątpliwość, jakoby w interesie Unii było ponowne otwieranie tej debaty.
Zdaniem Jose Barroso, w ostatnim czasie wielokrotnie Unia wielokrotnie demonstrowała solidarność z Polską. Dlatego też liczy, że Polska wykaże ten sam poziom solidarności w sprawie konsensusu traktatowego.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Sukces podkreśla, że osiągnięcie porozumienia politycznego podczas szczytu w Brukseli jest kwestią wiarygodności całej Unii Europejskiej. Wywiad z Jose Barroso publikuje "Dziennik."

Dz/MagM

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz