Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" - Bat na nierzetelnych agentów

0
Podziel się
bErhYqaJ

"Dziennik Gazeta Prawna"-agenci-prowizje

Instytucje finansowe żądają zwrotu prowizji od współpracowników, jesli klienci zrezygnują z umowy. Każą im oddawać pieniądze, nawet gdy już ich nie zatrudniają - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Gazeta pisze, że firmy działające w branży finansowej i ubezpieczeniowej znalazły sposób na nielojalnych współpracowników, którzy po zdobyciu klienta przestają się nim interesować. By płacić agentom tylko za przyciągnięcie stałych klientów, stosują klauzule przewidujące obowiązek zwrotu prowizji
w razie rozwiązania umowy przez nabywcę ich produktów.
"Dziennik Gazeta Prawna" zapytał prawników, co sądzą o takich praktykach. "Wiele zależy od szczegółowej treści umów agencyjnych, ale także tych zawartych z klientami, jednak przepisy wprost przewidują obowiązek zwrotu tylko wtedy, gdy już na początku wiadomo, że klient nie wywiąże się z umowy, a zleceniodawcy nie można przypisać odpowiedzialności za jego odejście" - zaznacza adwokat Karolina Schiffter z Kancelarii Raczkowski i Wspólnicy. W jej ocenie wątpliwości budzi żądanie zwrotu całości prowizji, gdy umowa z klientem obowiązuje już przez pewien czas i bank osiągnął z tego tytułu korzyści.
Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/dyd

bErhYqbm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)