Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" - Drogowcy podpierają zły system e-myta

0
Podziel się
bErahJrF

"Dziennik Gazeta Prawna"-GDDKiA-e-myto

Planowana jest podwyżka stawek opłat za przejazd drogą objętą systemem via TOLL - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".
Gazeta dodaje, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest zdecydowana rozszerzać e-myto, bo to żyła złota. Od lipca 2011 roku do końca września 2013 system obłowił się na kierowcach kwotą około dwóch miliardów dwustu milionów złotych. Po planowanym rozszerzeniu co miesiąc wpływy zwiększą się o ponad 10 milionów złotych.
"Dziennik Gazeta Prawna" zauważa, że rząd zupełnie nie przejmuje się ustaleniami NIK, choć są one poważne. Izba w opublikowanym właśnie raporcie twierdzi, że około 100 bramownic służących do poboru opłat ustawiono na podstawie sfałszowanych świadectw odbioru. Do wykonania części wykorzystano materiały niespełniające norm, co stanowi zagrożenie dla kierowców.
Dziennik dodaje, że do zafałszowania dokumentów mogło dojść nie w Polsce, ale w Niemczech, dokąd włoski importer sprowadził na polskie potrzeby z Chin 133 tony kształtowników, kluczowych elementów bramownic.
Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/ab

bErahJsi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)