Notowania

dzienniki
12.01.2011 00:45

'Dziennik Gazeta Prawna" Cieplej juz bylo

'Dziennik Gazeta Prawna" Cieplej już było

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosjanie wysłali w świat fatalną dla polskiego wizerunku wersję wydarzeń z 10 kwietnia ubiegłego roku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Podkreśla, że jednostronny rosyjski raport stworzył nowe pole konfrontacji, a ocieplenie między Warszawą a Moskwą nie trwało długo. Zdaniem dziennika, Rosjanie podgrzali atmosferę rewelacjami o zawartości alkoholu w organizmie generała Andrzeja Błasika, dowódcy polskiego lotnictwa wojskowego. Gazeta pisze, że informację o tym, że Błasik miał minimalną zawartość alkoholu i przebywał w kokpicie podchwyciły zachodnie media. Rosjanie sugerują także, że presję na lądowanie mógł wywierać Lech Kaczyński.
Tymczasem polska strona ujawnia, że to władze w Moskwie naciskały rosyjskich kontrolerów na umożliwienie lądowania w skrajnie trudnych warunkach.
Według gazety rozbieżność stanowisk otwiera szerokie pole do konfrontacji politycznej i ochłodzenia dobrych w ostatnim czasie relacji gospodarczych. Już teraz polscy eksporterzy nerwowo śledzą reakcję rządu na rewelacje Rosjan - dodaje "Dziennik Gazeta Prawna".

IAR/DGP/łp/magos

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz