Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Dziennik Gazeta Prawna" Ruszmy te emerytury

0
Podziel się

p "Dziennik Gazeta Prawna" - Ruszmy te emerytury

bEhRzWNx

Obecnie jest najlepszy moment na przeprowadzenie głębokiej reformy systemu emerytalnego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta zastanawia się jednak, czy rządowi starczy odwagi na taki krok.
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że coraz mniej osób sprzeciwia się podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat. Powołując się na sondaż instytutu Homo Homini podaje, że pomysł odrzuca obecnie tylko 49 procent Polaków. Gazeta podkreśla, że to ogromna zmiana. Jeszcze siedem lat temu nie chciało pracować 90 procent z nas.
Tylko co czwarty badany nie chce przeniesienia części składki z OFE do ZUS. Zaledwie nieco ponad 18 procent badanych nie zgadza się na reformę KRUS.
Eksperci podkreślają w "Dzienniku Gazecie Prawnej", że Polacy coraz bardziej zastanawiają się nad swoją przyszłością. Wzrasta w społeczeństwie akceptacja dla rozwiązań, które dadzą nam więcej pieniędzy na starość.
"Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że tak widoczna zmiana opinii Polaków toruje drogę rządowi do wdrożenia pomysłu zrównania wieku emerytalnego, a potem jego wydłużenia.
Jednak, jak czytamy, nic na to nie wskazuje. Są jedynie zapowiedzi rozpoczęcia debaty na ten temat.
Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Informacyjna Agencja Radiowa/ "Dziennik Gazeta Prawna"/kawo/kry

bEhRzWOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)