Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egipt: wezwania do protestów w całym kraju

0
Podziel się
bEqaPzcl

Egipt-MB-protesty

Egipskie Bractwo Muzułmańskie wzywa swoich zwolenników do wyjścia na ulice miast w całym kraju. Demonstracje zaczęły się dzisiaj w Kairze, a na jutro zwoływany jest kolejny marsz "miliona osób". Były prezydent Mohammed Mursi spędzi kolejne 15 dni w areszcie - tak zdecydował egipski wymiar sprawiedliwości.
Jak relacjonuje z Kairu specjalny wysłannik Polskiego Radia Michał Żakowski, będzie to kolejny marsz, który zgromadzi kilka tysięcy zwolenników Mursiego. Bractwo Muzułmańskie chce w ten sposób pokazać, że nie poddaje się, działa i mobilizuje swoich zwolenników do trwania w okupacji placów w Kairze. Hasłem przewodnim jest: "Razem przeciwko zamachowi stanu oraz syjonistom".
Po południowych modłach w meczecie Fateh w centrum Kairu demonstranci zablokowali ruch w najbardziej zatłoczonej części miasta. Kilka tysięcy osób przeszło przed meczet Rabaa al Adawiya, gdzie usytuowane jest miasteczko zwolenników Mursiego.
Na początku lipca egipska armia odsunęła od władzy prezydenta Mohammada Mursiego. Doszło do tego po gwałtownych protestach, w których uczestniczyły miliony Egipcjan. Politykowi, wywodzącemu się z Bractwa Muzułmańskiego, część społeczeństwa zarzucała islamizację kraju.

IAR

bEqaPzcO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)