Notowania

steinbach
03.06.2009 17:54

Erika Steinbach: Polacy boją się prawdy historycznej

Szefowa Związku Wypędzonych uważa, że polski rząd błędnie interpretuje temat wysiedleń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Erika Steinbach uważa, że Polacy boją się prawdy historycznej. Zdaniem szefowej Związku Wypędzonych, polski rząd błędnie interpretuje wydarzenia związane z powojennymi wysiedleniami. *

Steinbach, która przemawiała na zgromadzeniu Unii Wypędzonych w Monachium, powiedziała w odniesieniu do Polski, że sąsiedzi Niemiec nie obawiają się fałszowania historii, lecz prawdy. Jak dodała, przeszłości należy wspólnie stawić czoła.

Unia Wypędzonych jest działającym w ramach bawarskiej CSU stowarzyszeniem reprezentującym interesy członków partii, pochodzących z terenów utraconych przez Niemcy po drugiej wojnie światowej.

Szef CSU Horst Seehofer potwierdził poparcie swojej partii dla uczestnictwa Steinbach w radzie fundacji, która ma upamiętniać wysiedlenia. Jak powiedział, _ CSU nie spocznie, dopóki to życzenie nie zostanie spełnione _.

Erika Steinbach tymczasowo wycofała swoją kandydaturę do rady, na skutek protestów między innymi z Polski. Kierowany przez nią Związek Wypędzonych nominował do rady dwóch członków, a trzecie przysługujące mu miejsce pozostawił na razie nieobsadzone.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: steinbach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz