Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Erika Steinbach: Polacy boją się prawdy historycznej

0
Podziel się:

Szefowa Związku Wypędzonych uważa, że polski rząd błędnie interpretuje temat wysiedleń.

Erika Steinbach: Polacy boją się prawdy historycznej
(PAP/ EPA)

Erika Steinbach uważa, że Polacy boją się prawdy historycznej. Zdaniem szefowej Związku Wypędzonych, polski rząd błędnie interpretuje wydarzenia związane z powojennymi wysiedleniami.

Steinbach, która przemawiała na zgromadzeniu Unii Wypędzonych w Monachium, powiedziała w odniesieniu do Polski, że sąsiedzi Niemiec nie obawiają się fałszowania historii, lecz prawdy. Jak dodała, przeszłości należy wspólnie stawić czoła.

Unia Wypędzonych jest działającym w ramach bawarskiej CSU stowarzyszeniem reprezentującym interesy członków partii, pochodzących z terenów utraconych przez Niemcy po drugiej wojnie światowej.

Szef CSU Horst Seehofer potwierdził poparcie swojej partii dla uczestnictwa Steinbach w radzie fundacji, która ma upamiętniać wysiedlenia. Jak powiedział, _ CSU nie spocznie, dopóki to życzenie nie zostanie spełnione _.

Erika Steinbach tymczasowo wycofała swoją kandydaturę do rady, na skutek protestów między innymi z Polski. Kierowany przez nią Związek Wypędzonych nominował do rady dwóch członków, a trzecie przysługujące mu miejsce pozostawił na razie nieobsadzone.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)