Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eta
27.07.2008 17:42

ETA planowała zamachy na turystów

Członkowie organizacji separatystów baskijskich przygotowywali serię zamachów na południu Hiszpanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Śledztwo w sprawie aresztowanych we wtorek dziewięciu członków organizacji separatystów baskijskich ETA ustaliło, że przygotowywali oni serię zamachów na turystów w Andaluzji, na południu Hiszpanii.

Sędzia krajowy Baltasar Garzon, który koordynował operację przeciwko grupie zwanej komandem biskajskim, powiedział w niedzielę, że ETA miała uderzyć w sierpniu, kiedy w Andaluzji jest najwięcej zagranicznych i hiszpańskich turystów.

W trakcie aresztowań członków komanda policja odkryła kilka magazynów materiałów wybuchowych. Znaleziono także dużą ilość środków nasennych, które miały przypuszczalnie służyć do _ uspokajania _ osób uprowadzanych przez terrorystów.

Sędzia Garzon powiedział, że ostatnie sukcesy w walce z ETA hiszpańska policja zawdzięcza w dużej mierze współpracy z policjami innych krajów.

Garzon zasłynął pod koniec lat 90., gdy doprowadził do zatrzymania w Londynie byłego dyktatora Chile, generała Augusto Pinocheta. Pinochet stanął później w Chile przed sądem oskarżony o śmierć wielu członków opozycji; zmarł w 2006 roku.

Tagi: eta, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz