Notowania

debata
12.11.2008 16:35

Euranet: Debata dotycząca otwarcia rynków pracy w UE

Polityka wygrywa z rachunkiem gospodarczym - tak europoseł Janusz Lewandowski komentuje brak woli państw starej Unii do pełnego otwarcia rynków pracy dla obywateli z Europy Środkowo-Wschodniej. Polski deputowany uczestniczy w debacie organizowanej w ramach Euranetu, którego jednym z założycieli jest Polskie Radio.

Podziel się
Dodaj komentarz

Euranet to wspólne przedsięwzięcie rozgłośni radiowych z 15 państw, nadających audycje o unijnej tematyce. Otwarcie rynków pracy jest jednym z problemów poruszanych podczas debaty.

Janusz Lewandowski obarcza winą polityków za brak swobody w podejmowaniu pracy w Unii. Jego zdaniem, to oni rozbudzili lęki przed masowym napływem taniej siły. Janusz Lewandowski przypomniał, na przykładzie Wielkiej Brytanii, że otwarcie rynku pracy wpłynęło na wzrost gospodarczy państwa. Dodał również, że mimo zatrudniania obcokrajowców brytyjski rynek pracy nie został dotknięty problemem bezrobocia.

Kilkugodzinnej debaty rozpoczynającej się o 17.00 można wysłuchać w internecie, na stronie www.euranet.eu

Ta debata to także promocja Euranetu, czyli europejskiego, wielojęzycznego radia, które ruszyło w kwietniu. W projekcie uczestniczy pięć anten Polskiego Radia, a także regionalne Radio Szczecin.

Tagi: debata, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz