Notowania

pamięć
06.11.2008 08:15

Festiwal Filmowy - Przywracamy Pamięć "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 44-89"

W Ciechanowie rozpoczyna się dziś Festiwal Filmowy - Przywracamy Pamięć "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 44-89". Na festiwalu będzie można obejrzeć filmy o tragicznych losach żołnierzy, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej nie złożyli broni walcząc z komunistycznymi władzami i poznać historie ludzi Solidarności. Zaplanowano również panele dyskusyjne oraz koncerty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Twórca festiwalu, Arkadiusz Gołębiewski podkreśla, że ideą imprezy jest przybliżenie tragicznych losów bohaterów walczących z ustrojem, tak by na przykład "żołnierze wyklęci" nie byli postrzegani jako bandyci ale jako ludzie, którzy nigdy nie pogodzili się z narzuconą przez Związek Radziecki władzą.

Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że program, festiwalu został skonstruowany przede wszystkim z myślą o młodych, by poprzez filmy i panele dyskusyjne mogli zrozumieć, że ci którzy walczyli z systemem byli prawdziwymi bohaterami.

Festiwal rozpocznie pokaz filmów konkursowych. Po południu zaplanowano projekcje filmu "Żołnierze wyklęci" oraz "Elegia na śmierć Roja". Festiwal potrwa do soboty i zakończy go koncert zespołu VooVoo. Projekcje filmów odbywać się będą w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Tagi: pamięć, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz