Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
01.05.2013 20:10

Fiasko gitarzystów we Wrocławiu. Tym razem bez rekordu Guinnessa

Jak zawsze pierwszego maja, we Wrocławiu kilka tysięcy gitarzystów próbowało pobić rekord Guinnessa w kategorii "największa liczba gitarzystów grających razem".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Maciej Kulczyński)

*Jak zawsze pierwszego maja, we Wrocławiu kilka tysięcy gitarzystów próbowało pobić rekord Guinnessa w kategorii _ największa liczba gitarzystów grających razem _. W tym roku się nie udało. *

Najważniejszym utworem była, jak co roku, piosenka _ Hey Joe _ Jimiego Hendrixa. By pobić zeszłoroczny rekord potrzeba było 7274 gitarzystów - podkreślał przed imprezą organizator, muzyk Leszek Cichoński. Po zagraniu przeboju Hendrixa przyszła pora na ogłoszenie wyniku.

_ - Mimo że rekord nie jest pobity, wynik jest wspaniały. 5734gitarzystów zagrało. To jest dwa i pół raza tyle, ile w Ameryce _ - oświadczył Leszek Cichoński.

Wrocławski festiwal _ Thanks Jimi _, nazwany tak na cześć Hendrixa, to nie tylko próba rekordu. To także spotkania i koncerty, które potrwają do nocy.

Czytaj więcej w Money.pl
Gitarzystka Michaela Jacksona zagra w Polsce Jennifer Batten, gitarzystka, grająca dla Michaela Jacksona, wystąpi na wrocławskim Rynku podczas bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Czy zostanie pobity Gitarowy Rekord Guinnessa? Kilka tysięcy gitarzystów pojawi się 1 maja na wrocławskim Rynku.
Festiwal Nowe Horyzonty. 340 filmów w 10 dni Jednym z głównych punktów imprezy będą pokazy filmów Luca Bessona.
Tagi: wrocław, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz