Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fotyga atakuje: Wałęsa bardziej rosyjski niż Rosja

0
Podziel się

Była szefowa dyplomacji uważa, że Polska za bardzo angażuje się w promowanie interesów Moskwy.

Fotyga atakuje: Wałęsa bardziej rosyjski niż Rosja
(PAP/Paweł Supernak)
bEgDsLKJ

_ - W sytuacjach, w których prezydent Lech Kaczyński wzmacniał nasz kraj i region serią konsultacji, rząd Donalda Tuska stosuje stały format Polska - Niemcy - Rosja, w którym pełnimy zaszczytną rolę podnóżka - _ pisze była szefowa dyplomacji Anna Fotyga na łamach _ Naszego Dziennika _.

W swoim felietonie skupia się na konsekwencjach dla Polski wydarzeń na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Przypomina, że były prezydent Lech Kaczyński uważał, że Polska ma istotne interesy na Bliskim Wschodzie._ _

_ - Tradycyjnie staraliśmy się zachowywać równowagę w relacjach. Cieszyliśmy się autorytetem zarówno w krajach arabskich (wieloletnie misje pokojowe na wzgórzach Golan, w Libanie, Strefie Gazy, własna ekspertyza na temat Autonomii Palestyńskiej), jak i w Izraelu _ - pisze Anna Fotyga i podkreśla, że _ rząd Donalda Tuska zwija nasze misje pokojowe _. _ _

bEgDsLKL

_ - Jakimi relacjami arabskimi zamierza Donald Tusk zachować opisaną wcześniej równowagę? - _pyta była szefowa polskiej dyplomacji. Jej zdaniem, obecny rząd niesłusznie tkwi w układzie relacji z Niemcami i Rosją, powinien raczej wzmacniać spójność regionu mpwych państw Europy Środkowej i Wschodniej. Jej zdaniem, akademickim wręcz przykładem błędu w polityce zagranicznej państwa, niezrozumienia racji stanu, są polskie działania po 2007 roku w sprawie obwodu kaliningradzkiego.

Anna Fotyga uważa, że Polska za bardzo angażuje się w promowanie interesów Rosji.
_ - W ten zbiorowy hołd Rosji wpisał się swoim wywiadem w Kropce nad i były prezydent RP Lech Wałęsa. Powiedział, że winnym katastrofy smoleńskiej był prezydent i jego otoczenie. To lepiej niż MAK. Były prezydent RP jest bardziej rosyjski niż sama Rosja. O tempora, o mores! - _ kończy swój felieton Anna Fotyga.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;i;macierewicz;znow;leca;do;usa,3,0,767235.html) Fotyga i Macierewicz znów lecą do USA Politycy chcą namawiać do powołania międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t41139.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fotyga;opowiada;na;greenpoincie;o;rzadowej;naiwnosci,3,0,721923.html) Fotyga opowiada na Greenpoincie o rządowej naiwności Była minister chwali sukcesy rozmów z kongresmenami.
bEgDsLLm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)