Notowania

wiadomości
19.11.2011 14:09

Francja-Fillon-Tusk-gratulacje

Premier Francji Francois Fillon napisał list gratulacyjny do szefa polskiego rządu Donalda Tuska. W piśmie zawarte sa też życzenia owocnej współpracy między naszymi krajami.

Podziel się
Dodaj komentarz

W liście, który został udostępniony przez kancelarię Francois Fillona, szef rządu francuskiego, podkreśla, że z całego serca gratuluje Donaldowi Tuskowi ponownego objęcia stanowiska premiera Polski i jednocześnie życzy mu pomyślnego wypełnienia jego misji.
Fillon przypomina swą wizytę w Warszawie w czasie wrześniowego Szczytu Państw Partnerstwa dla Wchodu, kiedy to mógł się po raz kolejny przekonać jak bardzo władze polskie i rząd premiera Tuska są zaangażowane w sprawy europejskie, co jednocześnie jest potwierdzeniem dynamicznej prezydencji Polski stojącej w tym półroczu na czele Unii Europejskiej.
Franocois Fillon zaznaczając, iż Polska i Francja są dzisiaj bliskimi partnerami w Unii, wyraża nadzieję, że obydwa kraje będą dalej owocnie współpracowały w budowie Europy silniejszej i solidarniejszej, zdolnej skutecznie stawić czoła światowym wyzwaniom.
Szef rządu francuskiego zapewnia o swojej gotowości pogłębiania stosunków partnerskich i współpracy dwustronnej we wszystkich dziedzinach.
Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz