Notowania

kryzys finansowy
12.03.2009 20:03

Francuskie radio RFI ma zgodę na cięcia w redakcji

Planem likwidacji etatów w tym radiu są objęci również pracownicy polskiej redakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Sąd w Paryżu odrzucił wniosek o zawieszenie zwolnienia pracowników międzynarodowego radia francuskiego RFI. Planem likwidacji etatów w tym radiu są objęci między innymi pracownicy polskiej redakcji.

Philippe Herald, sędzia paryskiego sądu orzekającego w sprawach pilnych, uznał skargę komitetu reprezentującego pracowników Radio France Internationale za nieuzasadnioną i odrzucił ją.

Komitet domagał się zawieszenia planu likwidacji 206 etatów w tym radiu o światowym zasięgu. Fiodor Rilov, adwokat komitetu pracowniczego, oskarżał dyrekcję RFI o _ pogwałcenie kodeksu pracy _ oraz o _ nieprzestrzeganie obowiązku poinformowania _ komitetu o planowanych zmianach. Dyrekcja natomiast twierdziła - za pośrednictwem swojego adwokata - że przedstawiciele pracowników _ bojkotowali _ wszystkie zebrania dotyczące reorganizacji radia.

Z powodu trudności finansowych radia RFI, jego dyrekcja zamierza zlikwidować pięć redakcji, w tym redakcję nadającą w języku polskim.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys finansowy, radio, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz