Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundacja
31.08.2008 07:11

Fundacja "Golgota Wschodu" ma nową siedzibę

. Mieści się na warszawskim Starym Mieście, przy ulicy Kanonia 8.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na uroczystość poświęcenia nowej siedziby przybył między innymi prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski - serdeczny przyjaciel pomysłodawcy i założyciela fundacji, księdza prałata Zdzisława Peszkowskiego. Prezydent Kaczorowski przypomniał, że dzieło prałata Peszkowskiego ma ogromne znaczenie dla naszej pamięci o wydarzeniach w Katyniu w 1940 roku.

Ryszard Kaczorowski podkreślił, iż fundacja powstała, by zebrać zainteresowanych i propagować wiedzę o tamtych wydarzeniach oraz ideę walki o Polskę, informować o poniesionych ofiarach i skutkach, które odczuwamy do dziś.

Podczas uroczystości goście wspominali księdza prałata Peszkowskiego. Dziennikarka TVP Anna Pietraszek, która przez wiele lat współpracowała z prałatem i była inicjatorką pierwszej transmisji satelitarnej z Katynia, zwraca uwagę, że prałat Peszkowski był wzorem kapłana, a dla wielu osób - bohaterem. Anna Pietraszek dodała, że księdzu Peszkowskiemu nie przesłaniało to jednak nigdy celu, który sobie postawił - walki o prawdę o Katyniu.

Na uroczystości poświęcenia nowej siedziby fundacji pojawili się też członkowie rodzin katyńskich, harcerze oraz przyjaciele i bliscy księdza prałata Zdzisława Peszkowskiego.

Tagi: fundacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz