Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowelizacja
16.07.2009 23:43

"Gazeta Prawna" - nowelizacja Karty Nauczyciela

Kilkadziesiąt gmin i powiatów, regionalne izby obrachunkowe oraz klub PSL domagają się pilnej nowelizacji obowiązujących od stycznia przepisów Karty Nauczyciela - czytamy w "Gazecie Prawnej". Ich zdaniem, gminy nie są w stanie wypłacić w terminie dodatków uzupełniających nauczycielom, którzy nie osiagnęli średnich płac zagwarantowanych ustawą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Terminy wypłacenia dodatków dla nauczycieli przypadające do końca grudnia i 10 stycznia nie zostaną dotrzymane - alarmuje Czesław Tomalik, prezes Zarządu Związku Gmin Śląska Opolskiego. Związek przesłał we wtorek do Sejmu odpowiedni projekt nowelizacji Karty. Według posła PSL Bronisława Dutki, obecne przepisy są bezsensowne i wynikają z niedopatrzenia resortu edukacji. Polityk PSL zapowiada, że po wakacjach w trybie pilnym komisyjny projekt trafi pod obrady Sejmu.
Tymczasem resort edukacji wzbrania się przez zmianami w przepisach. Poza zamieszczeniem objaśnień dotyczących sposobu wyliczania pensji nauczycieli, nie planuje on nowelizacji Karty Nauczyciela.

"Gazeta Prawna"/iar/mf/jp

Tagi: nowelizacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz