Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazeta wyborcza
24.01.2010 23:02

"Gazeta Wyborcza" - Rura na prima aprilis

Gazociąg Północny może zablokować port w Świnoujściu - ostrzega "Gazeta Wyborcza". Gazeta pisze, że polski rząd ma kilkanaście dni, by ochronić port.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trasa gazociągu przecina tor wodny do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Ułożenie rury wprost na dnie morza - tak jak to jest planowane - zagroziłoby to bezpiecznej żegludze większych statków. W tej sprawie protestowały polskie władze.
Gazeta pisze, że po ułożeniu rury na dnie Bałtyku zmniejszy się głębokość toru polskich portów. Pod znakiem zapytania stanie też rozbudowa portu w Świnoujściu a co za tym idzie planowany tam gazoport. Gazeta zwraca uwagę, że mimo protestów, niemieckie władze bagatelizują problem.
Budowa gazociągu zacznie się od 1 kwietnia w Niemczech i Rosji. Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii(BSH) wydał zezwolenie na budowę rury. Nadał mu rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że odwołania nie zatrzymają inwestycji. Ale skargi mogą być rozpatrzone przez BSH. Na odwołanie mamy czas do początku lutego - podkreśla "Gazeta Wyborcza".

"Gazeta Wyborcza"/orzechowska/dyd

Tagi: gazeta wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz