Notowania

sondaż
18.05.2010 00:28

"Gazeta Wyborcza" - sondaż prezydencki

Bronisław Komorowski nadal liderem wyścigu o fotel prezydencki - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". W badaniu przeprowadzonym w ostatni weekend na kandydata PO wskazało 49 procent pytanych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosława Kaczyńskiego poparło o 18 procent mniej ankietowanych. Na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Napieralski z SLD z 7-procentowym poparciem i Andrzej Olechowski, na którego zagłosowałby co 25 ankietowany. Zaskakujące jest piąte miejsce - zajął je Janusz Korwin-Mikke z 3-procentowym poparciem. Gdyby rzeczywiście zagłosował na niego taki odsetek wyborców, byłby to najlepszy wynik w historii jego startów w wyborach prezydenckich. Za Korwin-Mikkem uplasowali się pozostali kandydaci, w tym Waldemar Pawlak.
"Gazeta Wyborcza" przyjrzała się także poparciu dla partii. Wciąż liderem jest Platforma z blisko 50-procentowym poparciem. Od zeszłego tygodnia zyskała 5 procent. na PiS wskazała 36 procent ankietowanych, na SLD - 9. Ludowcy znaleźliby się poniżej progu wyborczego z 2-procentowym poparciem.
Sondaż PBS DGA przeprowadzony w dniach 14-16 maja na próbie 1004 osób zamieszcza "Gazeta Wyborcza".

"Gazeta Wyborcza"/IAR ada/to/

Tagi: sondaż, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz