Notowania

lotto
24.10.2008 11:05

Gigantyczna wygrana w lotto: 100 milionów euro

Po pół roku padła główna nagroda we włoskim lotku. Wygrał gracz z Katanii na Sycylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sto milionów euro, główną nagrodę we włoskim lotku, wygrał wczoraj gracz z Katanii na Sycylii. Świętowano tam do późnej nocy tak, jakby zwycięzcami byli wszyscy jej mieszkańcy.

Katania szczęśliwa jak nigdy. Kilka tygodni temu temu tytuł najpiękniejszej Włoszki - Miss Italia - zdobyła pochodząca stamtąd Miriam Leone. Miejscowa drużyna piłkarska, która jeszcze dwa lata temu grała w drugiej lidze, prowadzi obecnie w tabeli ekstraklasy. A teraz jeszcze superkumulacja.

* ** ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Dwa miliardy w totka ]( http://news.money.pl/artykul/dwa;miliardy;w;totka,193,0,357825.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

W radości mieszkańców uczestniczy burmistrz Katanii, Raffaele Stancanelli, który ma nadzieję, że anonimowy jak dotąd zwycięzca _ nie zapomni o swoim mieście _. Katanii bowiem nie we wszystkim dopisuje szczęście. Z powodu zadłużenia władze musiały wyłączyć oświetlenie na głównych ulicach. Brakuje pieniędzy na wywożenie śmieci. Deficytowa jest komunikacja miejska. Rząd niedawno udzielił Katanii bezzwrotnej pożyczki w wysokości 140 milionów euro, ale to wszystko za mało.

Komentatorzy radzą burmistrzowi, by sam jak najszybciej zaczął grać w lotto.

Tagi: lotto, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz