Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Górnicy nie chcą Śniadka na rocznicy masakry w Wujku

0
Podziel się

Szef Solidarności nie uznał za stosowne zaprosić na rocznicowy zjazd związku do Gdyni bohaterów z Wujka.

Górnicy nie chcą Śniadka na rocznicy masakry w Wujku
(PAP/Jacek Turczyk)
bEgNwDsl

Planowane na połowę grudnia obchody 29. rocznicy masakry górników w kopalni Wujek prawdopodobnie odbędą się bez udziału szefa Solidarności Janusza Śniadka.

Po jubileuszowym zjeździe Solidarności w Gdyni przedstawiciele Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK _ Wujek _ dali mu do zrozumienia, że może nie znaleźć się wśród zaproszonych. Śniadek nie uznał bowiem za stosowne zaprosić do Gdyni bohaterów z Wujka.

_ Polska The Times _ zaznacza, że w piśmie skierowanym przez społeczny komitet do Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _ padło sporo gorzkich słów. Śląscy związkowcy nie rozumieją, jak to możliwe, że w hali w Gdyni znalazły się miejsca dla rzeszy notabli z PiS, a nie było ich dla ludzi, przeciw którym 30 lat temu komuniści wysłali czołgi .

bEgNwDsn

[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t84078.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niech;kaczynski;nie;prowokuje;bo;mu;tez;wyciagniemy,137,0,669833.html) _ Niech Kaczyński nie prowokuje bo mu też wyciągniemy _

Jak czytamy, dla członków komitetu szczególnie bulwersujące było to, że w hali zasiedli ludzie tacy jak poseł PiS Andrzej Jaworski. Gazeta pisze, że to on miał ubliżyć - choć temu zaprzecza - Henryce Krzywonos po jej wystąpieniu przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Tymczasem nie było krzesła choćby dla Stanisława Płatka, przywódcy buntu na Wujku, jednego z największych bohaterów Solidarności.

_ - Sądzę, że to organizacyjna wpadka, bo przecież trudno sobie wyobrazić, by celowo pominięto osoby tak ważne dla Solidarności - _przyznaje Marek Kempski, były przewodniczący regionalnej _ S _, który uczestniczył w zjeździe. Według niego, nawet jeśli to niedopatrzenie, to jest ono niedopuszczalne.
_ _

_ Polska The Times _ zaznacza, że według biura prasowego Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _, za listę gości odpowiadał nie Janusz Śniadek, ale wiceprzewodniczący związku Jerzy Langer. _ - Każdy z regionów związku miał przekazać swoją listę zaproszonych osób i tego też oczekiwaliśmy od regionu śląsko-dąbrowskiego _ - mówi Langer. Dodaje, że trudno, by sami szukali w internecie adresów różnych stowarzyszeń.

bEgNwDst

Gazeta zastrzega, że w zupełnie innym tonie komentuje sprawę sam Janusz Śniadek, który przeprasza ludzi z Wujka. Jak dodał, rozmawiał z jednym z przedstawicieli stowarzyszenia i przekazał mu wyrazy ubolewania i przeprosiny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;i;pis;siegaja;po;zwiazkowcow,132,0,671108.html) Platforma i PiS sięgają po związkowców PO chce tworzyć sojusze z Solidarnością, PiS wciąga związkowców na listy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t109189.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/duda;planuje;otworzyc;solidarnosc;na;mlodych,248,0,670968.html) Duda planuje otworzyć Solidarność na młodych Szef śląskiej _ S _ chce zostać przewodniczącym związku.
bEgNwDsO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)