Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gra miejska o Powstaniu Warszawskim

0
Podziel się:

Warszawskie ulice dziś stały się planszą do gry miejskiej o Powstaniu Warszawskim. Muzeum Powstania Warszawskiego przywołuje klimat z 1944 roku. W przestrzeni miejskiej rozegrywają się sceny z życia zrywu. Uczestnicy gry wciągnięci zostali w zagadkową fabułę - z aparatami w ręku wcielili się w role powstańczych fotoreporterów.

"Twoja klisza z powstania" - bo tak nazywa się gra - to zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek, wystarczy zmysł reportera - mówi Anna Hardasiewicz z Muzeum Powstania Warszawskiego. Jak tłumaczy Hardasiewicz uczestnicy dostają kartę gry z sugestiami przebiegu zabawy, nie znają jednak trasy. Ich zadaniem jest wypełnianie rozkazów, odgadywanie zagadek i uchwycenie rzeczywistości powstańczej.

Ideą gry jest wcielenie się w kronikarzy powstańczych, czego niedłącznym elementem jest fotografia. Jak mów Dagmara Sitek z Akademii fotografii każdy ma za zadanie stworzenie własnej kroniki powstańczej.

Gra, to 20 punktów na planie miasta, w każdym z nich na uczestków czekają atrakcje. Zabawa rozpoczęła się w południe i potrwa kilka godzin. Na koniec każdy z uczestnków wybierze pięć najlepszych zdjęć, które oceni jury. Wyniki gry poznamy jesienią.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)