Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzja - święto niepodległości - wybory

0
Podziel się

Gruzini obchodzą święto Niepodległości. W Tbilisi odbędzie się parada wojskowa. Przygotowano również koncerty zespołów rockowych. W tegoroczne obchody święta Niepodległości wpisuje się również kampania wyborcza. W niedzielę Gruzini będą wybierać przedstawicieli władz lokalnych.

bEihsDmd

Główna ulica Tbilisi już od wczoraj jest zamknięta. Późnym popołudniem przejdzie przez stolicę parada wojskowa. Podobne uroczystości odbędą się we wszystkich miastach Gruzji. Szczególny wymiar będą one miały w strefie konfliktu na pograniczu z Abchazją i Osetią Południową. Na moście na rzece Inguri, jedynym przejściu granicznym do zbuntowanej Abchazji zaplanowano koncert, który ma nie tylko uczcić święto Niepodległości, ale również przypomnieć, że Abchazja i Osetia Południowa to integralne cześci Gruzji.

Gruzińscy politycy wykorzystują święto do prowadzenia kampanii wyborczej. Prezydent Micheil Saakaszwili pojawia się w różnych częściach Tbilisi w towarzystwie mera stolicy Gigi Uguławy. Głównym konkurentem Uguławy do fotela mera jest lider opozycji Irakli Alasania. Niezależni eksperci twierdzą, że zwycięstwo kandydata wspieranego przez obecnego prezydenta może doprowadzić do masowych protestów zwolenników opozycji.

bEihsDmG
wybory
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)