Notowania

gruzja
21.06.2009 13:45

Gruzja: Na skutek eksplozji miny zginął kierowca ambulansu

Na skutek eksplozji miny w Gruzji zginął kierowca ambulansu towarzyszącego policjantom z misji Unii Europejskiej. W wyniku wybuchu ciężko ranny został też lekarz karetki pogotowia. Mężczyzna walczy o życie. Żaden z unijnych policjantów nie ucierpiał.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Do eksplozji doszło w gruzińskiej miejscowości Mużawa. Ambulans wjechał na minę. Świadkowie twierdzą, że słyszeli dwa wybuchy. Jeden gdy karetka zatrzymała się przy drodze i kierowca próbował wysiąść, a drugi chwilę później.

W rejonach położonych na granicach gruzińsko - abchaskiej i gruzińsko - południowo-osetyjskiej znajduje się jeszcze wiele niewybuchów i min, które pozostały po ubiegłorocznej wojnie z Rosją. Na pograniczu gruzińsko - abchaskim to już piąty wybuch wciągu minionego miesiąca. Trzykrotnie nieznani sprawcy detonowali ładunki wybuchowe na torach kolejowych w rejonie Zugdidi, a raz eksplodowała ciężarówka zaparkowana obok posterunku policji w tym mieście.

W rejonach graniczących z Osetią Południową niemal każdej nocy dochodzi do strzelaniny. Gruzińskie MSW kilkakrotnie w czerwcu informowało o ostrzelaniu samochodów policyjnych patrolujących tę strefę. W każdym z ujawnionych przypadków ogień otwierano od strony Cchinwali.

Tagi: gruzja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz