Notowania

zamach
01.03.2011 11:56

Gruzja odpowiada za zamach na lotnisku?

Taką tezę ogłosił rosyjski senator i członek Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosyjski senator i członek Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego oskarżył Gruzję o zorganizowanie styczniowego zamachu na podmoskiewskie lotnisku Domodiedowo.

_ - Rozumiem, że moje słowa mogą wywołać niezrozumienie, ale według mnie to była Gruzja i rządzący w niej reżim _ - powiedział w wywiadzie dla _ Rossijskoj Gaziety _ Aleksnadr Toroszin.

Wiceprzewodniczący Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, przekonuje, że - władze Gruzji już dawno uczyniły z nastrojów antyrosyjskich towar, który łatwo sprzedać. W swoich wywodach rosyjski polityk łączy Tbilisi z islamskimi ekstremistami działającymi na Kaukazie.

Zobacz, jak wyglądała hala lotniska po zamachu:

To nie pierwsze takie oskarżenia wobec Gruzji. Od ponad 2 lat Moskwa zarzuca gruzińskim władzom wspieranie terrorystów z Czeczenii i Inguszetii. Według Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego, w którym pracuje senator Aleksandr Toroszin - za przygotowanie zamachowca - samobójcy i wspierającej go grupy odpowiedzialny jest jeden z czeczeńskich dowódców - Asłan Butiukajew a polityczną odpowiedzialność wziął na siebie wspierany przez Butiukajewa lider islamskich ekstremistów Doku Umarow. W styczniowym zamachu na podmoskiewskim lotnisku zginęło 37 osób a 180 zostało rannych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t131210.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/separatysci;przyznaja;sie;do;zamachu;w;moskwie;groza;kolejnymi,130,0,767618.html) Separatyści przyznają się do zamachu w Moskwie. Grożą kolejnymi To będzie dla Rosji rok krwi i łez - oświadcza Doku Umarow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/putin;dostal;bure;od;miedwiediewa,161,0,765345.html) Putin dostał burę od Miedwiediewa Prezydent Rosji skrytykował wypowiedź premiera dotyczącą zamachu na lotnisku Domodiedowo.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz