Notowania

grzegorz napieralski
04.10.2008 15:05

Grzegorz Napieralski o Radzie Gabinetowej i mediach publicznych

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski nie sprzeciwia się pomysłowi zwołania przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rady Gabinetowej poświęconej sytuacji finansowej na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przebywający w Sosnowcu Napieralski ma nadzieję, że Donaldowi Tuskowi oraz Lechowi Kaczyńskiemu uda się rozmawiać porzucając spory polityczne. "Ja już mam dosyć kłótni między Premierem a Prezydentem. Walą się stocznie, na świecie ewidentnie jest problem, a dwóch polityków myśli tylko o sobie" - powiedział Napieralski.

Lider SLD dodał, że warto zwołać Radę Gabinetową, by chociaż ustalić, czy kryzys finansowy zagrażania także Polsce i jakie w takiej sytuacji poczynić kroki.

Grzegorz Napieralski, jako przykład porozumienia polityczne ponad podziałami, podał Stany Zjednoczone, gdzie mimo trwającej kampanii prezydenckiej o problemie wspólnie rozmawiali Demokraci i Republikanie.

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie bronić lokalnych mediów publicznych - zadeklarował Grzegorz Napieralski.

Stoimy na straży silnych mediów regionalnych, silnych mediów publicznych, dobrze zorganizowanych i mało upolitycznionych - podkreślił lider SLD. Powiedział zarazem, że regionalne rozgłośnie są najbliżej ludzi i nikt nie będzie chciał tym ośrodkom zrobić krzywdy.

Przewodniczący SLD przyznał, że do pomysłów zmian w mediach publicznych na razie podchodzi z dużą rezerwą, ponieważ nie ma jeszcze ustawy, są tylko do niej założenia. Jak będzie projekt ustawy wtedy będziemy o niej dyskutować - dodał Napieralski.

Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz