Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Habsburgowie-arcyksiaze-smierc

0
Podziel się

Habsburgowie-arcyksiążę-śmierć

bEhFaUNx

W wieku 95 lat zmarł w Meksyku arcyksiążę Feliks Habsburg Lotaryński. Był ostatnim dzieckiem ostatniego cesarza Austro-Węgier, Karola I Habsburga.
Arcyksiążę Felix urodził się w Pałacu Schoenbrunn w Wiednia. Był trzecim synem arcyksięcia Karola I Habsburga i Zyty Burbon-Parmeńskiej. Przy jego narodzinach i chrzcinach był sam Franciszek Józef. Gdy imperium upadło, miał niespełna trzy lata. W wyniku klęski w II Wojnie Światowej z Cesarstwa powstały dwa osobne kraje: Austria i Węgry, a część obszarów została przejęta przez inne państwa, między innymi przez odzyskującą wówczas niepodległość Polskę. Rodzina cesarska wyemigrowała wówczas do Szwajcarii, a potem na portugalską wyspę Maderę. Później przyszła kolej na Hiszpanię, Belgię, Francję i Stany Zjednoczone, a na końcu Meksyk. W 1952 roku Feliks ożenił się z księżniczką Anną Eugenią von Arenberg, z którą miał siedmioro dzieci. Po upadku Cesarstwa Austro-Węgierskiego walczył o odzyskanie własności rodziny.
Przed dwoma miesiącami zmarł Otto von Habsburg, najstarszy syn ostatniego cesarza Austro-Węgier. Od 1916 roku był wyznaczony na następcę tronu. Pochowano go w Krypcie Cesarskiej w Wiedniu. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyło wówczas wielu członków europejskich rodzin królewskich.

.

bEhFaUOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)