Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haiti - polska pomoc dotarła

0
Podziel się

Pomoc humanitarna dla Haiti, którą kilka dni temu wysłano z Polski rządowym samolotem, dotartła do potrzebujących. Najprawdopobniej jutro samolot wróci do kraju, wraz z polskimi ratownikami, których misja na Haiti dobiega końca.

bEgOkkpx

Haiti to jedno z najbiedniejszych państw na świecie, a niedawne trzęsienie ziemi znacznie pogorszyło sytuację mieszkańców tego kraju. Małgorzata Gosiewska z Kancelarii Prezydenta powiedziała specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia, że pomoc trafiła w konkretne miejsca do rąk potrzebujących. Dary zawieziono między innymi do szpitala w Port-au-Prince, w którym brakowało wszystkiego. Mimo że szpital leży tylko 8 kilometrów od lotniska, przed Polakami nie było tam nikogo. Brakowało wody, lekarstw i jedzenia.

Organizacje pozarządowe nadal zbierają fundusze na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti. Pieniądze można wpłacać między innymi na konta bankowe Caritas lub Polskiej Akcji Humanitarnej.

Pojutrze, w niedzielę (24 stycznia) Program 1 Polskiego Radia, TVP1 oraz Caritas Polska organizują Dzień Solidarności z Haiti. Datki ofiarowane tego dnia zostaną przeznaczone na budowę szkoły w Jacmel, miejscowości niemal całkowicie zniszczonej przez trzęsienie ziemi.

bEgOkkqa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)