Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hillary Clinton o zabójstwach dziennikarzy w Rosji

0
Podziel się:

Brak działań rosyjskich władz w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności zabójców dziennikarzy dyskredytuje Rosję jako państwo zapowiadające walkę z korupcją - powiedziała amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton.  

Clinton wyraziła zaniepokojenie tym, że od 2000 roku zamordowano w Rosji 18 dziennikarzy i tylko w jednym przypadku udało się wykryć sprawców zbrodni. W swoim oświadczeniu Clinton zwróciła szczególną uwagę na trzy przypadki. Pierwszy to sprawa zabójstwa dziennikarki Nowej Gaziety Anny Politkowskiej. Trzy lata po śmierci Politkowskiej wciąż nie udało się złapać bezpośredniego wykonawcy zabójstwa, ani ustalić zleceniodawcy. Druga sprawa to morderstwo Pawła Chlebnikowa, redaktora naczelnego rosyjskiej edycji czasopisma Forbes, który został zamordowany 9 lipca 2004 roku. Trzeci przypadek wymieniony przez amerykańską Sekretarz Stanu to morderstwo Natalii Estemirowej, czeczeńskiej obrończyni praw człowieka, która zginęła 15 lipca.

Clinton wyraziła zaniepokojenie, że do tej pory nikt nie poniósł odpowiedzialności za te oraz inne przestępstwa przeciwko rosyjskim dziennikarzom.

W przyszłym tygodniu Clinton odwiedzi Moskwę.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)