Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
żądania
01.06.2008 12:38

Hindusi są przeciwni wygórowanym żądaniom cenowym Rosji

Przedstawiciele indyjskiego resortu obrony są poirytowani eskalacją żądań cenowych przez rosyjskich eksporterów broni. Rosjanie nieoczekiwanie podnieśli dwukrotnie cenę za dostawę do Indii 80 helikopterów bojowych MI-17, które miały wzmocnić zdolność obronną Indii na granicy z Chinami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kontrakt indyjsko-rosyjski podpisano w ubiegłym roku. Opiewał na 650 milionów dolarów. Źródła indyjskiego ministerstwa obrony ujawniły, że w ostatnich dniach Rosjanie zażądali renegocjacji umowy i zapowiedzieli, że za dostawę helikopterów żądają ponad miliarda dolarów.

Hindusi ostrzegają, że zerwą umowę, jeśli Rosja nie wycofa wygórowanych, ich zdaniem, roszczeń cenowych. W takim wypadku Indie ogłoszą międzynarodowy przetarg na dostawę helikopterów bojowych. Jednocześnie wiadomo już, że w wyniku konfliktu dostawy helikopterów dla indyjskiej armii opóźnią się co najmniej o rok.

To nie pierwszy tego typu konflikt między Indiami i Rosją. Od kilku lat trwają negocjacje w sprawie sprzedaży Indiom zmodernizowanego lotniskowca "Admirał Gorszkow". Jego remont w rosyjskiej stoczni ciągnie się latami. Tymczasem Rosjanie już kilkakrotnie podnieśli cenę za sprzedaż i modernizację jednostki, budząc tym irytację szefów

Tagi: żądania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz