Hokej na lodzie - Rosja przegrała z Francją 1:2 na MŚ

0

hokej na lodzie - mistrzostwa świata - Rosja - Francja - Helsinki

Hokeiści Rosji sensacyjnie przregrali z Francuzami 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) na mistrzostwach świata rozgrywanych w Finlandii i Szwecji. Był to mecz grupy rywalizującej w Helsinkach.

Po bezbramkowej I tercji, w 7. minucie II prowadzenie Rosji dał Aleksander Pierieżogin. Już 3 minuty później wyrównał Damien Fleury, który na co dzień gra w szwedzkiej lidze. Po upływie kolejnych 7 minut wynik meczu ustalił Antoine Roussel, występujący w klubie NHL, Dallas Stars.

To pierwsza porażka Rosji po 3 wygranych meczach; dla Francuzów było to drugie zwycięstwo w 4. meczu.

Rosjanie utrzymali prowadzenie w swej grupie, ale również 9 punktów mają Amerykanie. O punkt mniej zgromadziła Finlandia; dziś jeszcze w tej grupie mecz Słowacji i Łotwy.