Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie-odbudowa-pogromy chrześcijan

0
Podziel się

W indyjskim stanie Orisa trwa odbudowa domów zrujnowanych podczas ubiegłorocznych pogromów chrześcijan. Do końca grudnia odbudowano 500 zabudowań. W sumie fanatycy hinduscy zrujnowali we wrześniu 2008 roku około 5000 tysięcy domów należących do chrześcijan.

bEgGlonF

Domy odbudowywane są samodzielnie przez mieszkańców terenów dotkniętych pogromami. Finansowego wsparcia udziela im Kościół katolicki, zgromadzenia zakonne, a także organizacje pozarządowe z Europy i USA. Arcybiskup Rafael Cheenath z Orisy poinformował, iż z końcem grudnia odbudowano 500 zabudowań. W tej liczbie znalazło się 50 domów, który były całkowicie zrujnowane. Indyjski hierarcha podkreśla, że dla wielu chrześcijan pogromy okazały się tak dramatyczne, iż ze względu na pamięć o nich nie chcą oni wracać w rodzinne strony. Wyemigrowali do innych miast Orisy, a nawet do innych części Indii. Zdaniem arcybiskupa Cheenatha nie powrócą już w rodzinne strony.

W nadchodzącym roku nadal trwać będzie odbudowa zniszczeń po ubiegłorocznych pogromach, a kolejna partia domów zostanie odbudowana do połowy roku.

bEgGlooi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)