Notowania

wiadomości
20.02.2011 13:26

Indie - maoisci - porwanie - negocjacje

Indie - maoiści - porwanie - negocjacje

Podziel się
Dodaj komentarz

W indyjskim stanie Orisa rozpoczęły się negocjacje pomiędzy reprezentantami rebeliantów maoistycznych i władzami. Ich celem jest ustalenie warunków na jakich maoiści uwolnią dwóch porwanych przed kilkoma dniami urzędników administracji lokalnej. Jeden z porwanych jest wysokim rangą przedstawicielem władz.
Maoistów reprezentuje dwóch negocjatorów ze środowisk akademickich broniących praw człowieka. Wiadomo, że rebelianci żądają zwolnienia z więzień kilku osób podejrzanych o wspieranie ruchu maoistycznego. Jeden z negocjatorów tłumaczy: "Sugerowałem, że zwolnienie Ganti Prasadam, na którym nie ciążą szczególnie poważne oskarżenia, byłoby bardzo pomocne w procesie negocjacji".
Według wstępnych informacji władze są skłonne do warunkowego zwolnienia trzech osób podejrzewanych o współpracę z maoistami lub bycie członkami ruchu rebelianckiego. Wypuszczenie na wolność osób podejrzanych o wspieranie maoistycznych rebeliantów w zamian za zwolnienie porwanych urzędników byłoby precedensem.
Władze indyjskie od roku 1999 nie negocjowały z żadnymi porywaczami. Ostatni taki przypadek miał miejsce w grudniu 1999 roku, po porwaniu przez terrorystów muzułmańskich samolotu Indian Airlines do Kabulu. W zamian za uwolnienie 155 pasażerów władze indyjskie zwolniły z więzienia trzech bojowników islamskich.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz