Notowania

indie
18.10.2009 19:44

Indie: Amerykański samolot zmuszony do lądowania

Na pokładzie podczas lotu zgłoszonego jako cywilny byli pracownicy wojska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

Samolot z amerykańskimi marines na pokładzie został zmuszony do lądowania na lotnisku w Bombaju. Wyczarterowana przez Stany Zjednoczone maszyna nie miała odpowiedniego pozwolenia na lot w indyjskiej strefie powietrznej.

Boeingiem 767, lecącym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Bangkoku podróżowało 205 pasażerów.

Teraz indyjskie służby lotnicze muszą zdecydować, kiedy samolot będzie mógł wystartować. Rzecznik bombajskiego lotniska poinformował, że nastąpi to nie wcześniej niż jutro.

Strona indyjska poinformowała, że lot był oznaczony jako lot cywilny. Maszyna przewoziła natomiast pracowników amerykańskiego wojska, dlatego powinna mieć także zezwolenie wydawane samolotom militarnym.

W momencie, gdy samolot znalazł się w indyjskiej strefie powietrznej, został wezwany do wylądowania w Bombaju. Pasażerom nakazano pozostanie na pokładzie jednostki, do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Ambasada Stanów Zjednoczonych poinformowała, że załatwia teraz wizy i zezwolenia dla pasażerów na pobyt w Indiach. Jak wyjaśniono, jest to rutynowe postępowanie.

To już czwarty od czerwca tego typu incydent z udziałem zagranicznych samolotów, które zostały zmuszone do lądowania w Indiach.

Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz